LETNÝ OSVIEŽUJÚCI melónový NÁPOJ, KTORÝ VÁS PORIADNE prečistí

105

Melón je, hlavne v letnom období plnom parných dní, obľúbenou a zdravou pochúťkou, ktorou nepohrdne snáď nikto. Jeho zdravotné využitie sa teda ponúka samo. Pokiaľ ho správne nakombinujete s ďalšími ingredienciami, môžete ho skvele využiť aj pre očistenie a následnú redukciu hmotnosti. Ako na to?

[reklama]

Melón je takmer z 90% tvorený vodou, navyše má nízky energetický obsah, takže nie je divu, že je to skvelý prostriedok na redukciu hmotnosti. V oblasti fitness je taktiež využívaný tými, ktorí sa usilujú o nárast svalovej hmoty. Melón totiž obsahuje aminokyselinu citrulín, ktorá má schopnosť sa v tele premeniť na arginín. Ten má vplyv na hladinu oxidu dusnatého, ktorý skvele napomáha regenerácii a zabezpečuje prísun potrebných látok do svalov.

Ďalším dôležitým prvkom obsiahnutým v melóne je antioxidant lykopén, ktorý preventívne pôsobí proti civilizačným chorobám, najmä proti rakovine a kardiovaskulárnym ochoreniam. U mužov tiež slúži ako prevencia proti zväčšeniu prostaty. Vitamíny A, B, C, beta karotén a minerály vápnik, horčík, draslík, sodík a železo tiež iste nikomu neuškodia.

2a333d6eb4f4c969ce38980ef089b7a5

Čo budete potrebovať:

2 hrnčeky melónu, nakrájaného na kocky
1/2 hrnčeka nastrúhanej uhorky
1 PL medu
1 PL citrónovej šťavy[dalsia_strana]