Tajné signály tela: Čo znamená, ak máte chuť na čokoládu alebo chipsy?

11790

Čo vám chce telo povedať tým, že vás doslova doženie do obchodu pre čokoládu, sáčok chipsov alebo vás donúti si nasypať do polievky hromadu čierneho korenia?

Tu máte vysvetlenie!

Aj keď to vyzerá, že máte práve neodolateľnú chuť na chipsy alebo na čokoládu, nepodľahnite. Telo si vraj samo povie, čo potrebuje. Niekedy to ale robí tak trochu v šifrách. Oplatí sa im porozumieť.

Slané

Proste neodoláte sáčku chipsov? Prečo ich toľko chcete? Je pre vás zásadná chuť, alebo to, že chrumkajú? Ak je to soľ, potom zrejme málo pijete a telo si chce v soli udržať tekutiny. V tom prípade by mal pomôcť pohár vody alebo minerálky.

Ak ide o chrumkanie, môže to byť znak potlačovaného hnevu alebo napätia. Potom nervom doprajte zdravé tuky – napríklad oriešky a mandle. Ak často vyhľadávate slané, môže to byť aj znak nedostatku vápnika, ktorý možno doplniť aj z maku alebo sardiniek.

“Chuť na slané môžete mať aj preto, že soľ pomáha odstraňovať z tela plesne a hlieny, signalizuje teda ich prítomnosť. Nadbytok soli zaťažuje obličky a močové cesty,” hovorí nutričná poradkyňa.

Nasleduje sladké