HIT tohto leta: Tak trochu iná ľadová káva!

923

Ak patríte medzi tých, ktorí sa ani v horúcom lete nezaobídu bez kávy, máme pre vás tip, ako skĺbiť svoje potešenie a zároveň sa príjemne osviežiť. Riešením je táto ľadová káva!

Klasická príprava, kedy sa do pohára naleje horúce espresso, zaleje sa studeným mliekom a pridajú sa kocky ľadu, je síce tiež osviežujúca, ale pre skutočných milovníkov dobrej kávy je v tomto nápoji dosť nadbytočná voda z ľadových kociek, ktorá nápoj zbytočne riedi.

A pritom existuje jednoduchý spôsob, ako sa tomu vyhnúť. Pripravte si mrazené kocky kávy, ktoré potom stačí zaliať teplým mliekom a môžete si vychutnať plnú chuť ľadového macchiata.

Základom je samozrejme kvalitná a silná káva, ideálne prekvapkávaná alebo z Frenchpress. Ak kávu sladíte, oslaďte ju ešte pred zmrazením.

POSTUP na druhej strane!

Tak trochu jiná ledová káva 2 Foto:

POSTUP:

Do vysokého pohára dajte kocky mrazenej kávy. Môžete pridať trochu obľúbeného likéru, napríklad Baileys alebo Kahlua. Pohár zalejte vlažným alebo teplým mliekom, aby sa káva začala rýchlejšie rozpúšťať. Použite klasické plnotučné mlieko alebo mlieko mandľové. Ak je na vás výsledný nápoj príliš silný, môžete podľa chuti prihodiť pár kociek ľadu.

Tak trochu jiná ledová káva 3 Foto: