
Občas si chce človek raňajky ozvláštniť. Dnes mám pre vás tip na trochu inú omeletu. Môžete ju vyskúšať pre zmenu miesto lievancov či palaciniek. Má veľkú výhodu, že je úplne jednoduchá na prípravu a nemusíte stáť pri sporáku a zároveň uspokojíte chuťové bunky aj výživové potreby.
Budete potrebovať:
3 vajcia
3 menšie banány alebo 2 veľké
½ téglika smotany na šľahanie
3 lyžice ovsených vločiek
1 lyžica trstinového cukru
½ lyžičky škorice
vlašské orechy, nakrájaný banán na ozdobu, med
Postup:
Elektrickú rúru si predhrejeme na 150 stupňov. Nakrájané banány rozmixujeme s vajcami, smotanou, ovsenými vločkami a lyžicou cukru na jemnú hmotu.
Panvicu alebo zapekaciu misku vymastíme kokosovým olejom alebo maslom a banánový krém do nej nalejeme. Dáme piecť do rúry na 25 minút.
Po upečení omeletku naporcujeme na diely, ozdobíme nakrájanými banánmi, posypeme nasekanými vlašskými orechami a pokvapkáme medom. Môžeme obmieňať, čím omeletku ozdobíme – napr. lesným ovocím, šľahačkou alebo čokoládou: fantázii a chutiam sa tu medze nekladú. Stravníci tento ľahučký dezert veľmi ocenia a nemusíte ho podávať len na raňajky, ale zakaždým, keď vás bude naháňať chuť na sladké.
Dobrú chuť!
Pozri tiež:
- Tradičné vianočné banánky z lineckého cesta s čokoládou – obľúbený recept na sviatky
- Tajná prísada na zlepšenie chuti zemiakového šalátu
- Domáce rumové guľky bez pečenia – dokonalý dezert na každú príležitosť
- Jednoduchý recept na lahodné krehké šatôčky s jablkovou náplňou
- Vynikajúce gaštanové podkovy s čokoládovou polevou!
























