3 super zdravé tipy na raňajky, ktoré si pripravíte večer predtým!

18518

Viete, že raňajky sú dôležité, ale aby ste si kvôli miešaným vajíčkam pol hodiny privstali nehrozí, však? Super raňajky si ale môžu dopriať aj spáči. Máme tipy do krabičky, ktoré si pripravíte večer vopred!

Chcete si pravidelne dopriať zdravé raňajky, no ráno to absolútne nestíhate? Alebo si možno nájdete trošku času na konzumáciu jedla, ale určite nie na prípravu? Nevadí! Máme tipy na zdravé raňajky, ktoré si pokojne môžete pripraviť deň vopred, a napriek tomu budú chutiť skvele.

1. Overnight oats na tisíce spôsobov

“Vločky cez noc” sú medzi predpripravovanými raňajkami úplná klasika. Túto zdravú dobrotu máte nachystanú do piatich minút, aby sa ale dostala do výsledného stavu, je treba ju nechať niekoľko hodín odstáť. Pripravuje sa preto večer vopred, a ráno sa už len zje.

Stačí večer do malej uzatvárateľnej krabičky alebo pohára nasypať jemné vločky alebo napríklad pohánkovú lámanku a zaliať rastlinným – ryžovým, mandľovým, makovým, orechovým či kravským mliekom.

Ideálny pomer vločiek a mlieka je 1:1. Pridať môžete aj rôzne semienka, napríklad šalvie, sezamu, ľanu, slnečnice, konope či orechy alebo napríklad pre zmenu mletý mak. Prisladiť možno medom, sirupom či rozmixovaným ovocím ako datľami, banánom…

Kombinácie sú rôzne, preto popustite uzdu fantázii a doprajte si každý deň inú variantu!