Určite si vyberiete: 10 najlepších a originálnych náplní pre milovníkov PALACINIEK

4394

7. Palacinky plnené hubami

Plnka: 100 g slanina, 150 g čerstvé huby, 100 ml mlieko, 1 KL horčica, 1 PL hladká múka, 1 PL olej.

Huby očistíme a nakrájame na plátky, slaninu nakrájame na kocky. V panvici rozohrejeme olej, na ňom opražíme huby, zaprášime ich múkou a podlejeme mliekom. Keď zmes zhustne, dochutíme ju soľou, korením a horčicou.

Do každej palacinky dáme trochu hubovej zmesi, zrolujeme ich a podávame ozdobené šalátom.

[hana-code-insert name=’inline graftext’ /]

8. Makové so slivkovou omáčkou

Plnka: Maková: 200 g mletý mak, cukor, cukor vanilkový, škorica mletá, kôra citrónová, lekvár slivkový, horúce mlieko.

Slivková omáčka: slivky čerstvé, škorica mletá, cukor vanilkový, maizena.

Postup:

Mak na plnku zaparíme vriacim mliekom, pridáme práškový cukor, vanilkový cukor, citrónovú kôru, mletú škoricu a dve polievkové lyžice slivkového lekváru. Nie je na škodu aj pár kvapiek rumu. Ja som dnes nedávala. Pridávam do makovej plnky niekedy aj štipku perníkového korenia, ale slivkový lekvár mám už s perníkovým korením varený, resp. pečený, takže je dosť ním prevoňaný. Vymiešame na redšiu plnku.

Slivky na omáčku dáme do panvice, podlejeme trochou vody, pridáme cukor, podľa sladkosti sliviek. Ja som mala sterilizované vo vlastnej šťave aj s celou škoricou. Použila som šťavu z nich. Pridáme mletú škoricu, vanilkový cukor. Necháme prevrieť pokiaľ sa slivky mierne nerozvaria, kúsky sliviek nech zostanú. Počas varu poprášime maizenou a premiešame, zahustíme šťavu. Necháme na teplej platni, medzi tým upečieme palacinky, natrieme makovou plnkou a pofŕkame slivkou omáčkou.

[irp]